Suplementy diety na problemy z koncentracją

Problemy z koncentracją znacznie utrudniają naukę i pracę, a także stanowią utrudnienie we wszystkich innych sytuacjach, które wymagają szybkiego myślenia. Sprawność umysłowa uzależniona jest między innymi od prawidłowego odżywiania, dlatego można poprawić ją dzięki odpowiednim suplementom diety.

Preparaty poprawiające koncentrację zawierają najczęściej takie składniki jak acetyl l-karnityna, cholina, l-fenyloalanina, wyciąg z miłorzębu japońskiego, dziurawiec, kofeina, hupercyna A, l –glutamina, l-teanina, l-tyrozyna, lecytyna, kwasy tuszowe omega-3 oraz magnez. Pierwsza z tych substancji wspomaga syntezę neurotransmiterów, podobnie jak l-tyrozyna. Działanie l-fenyloalanina polega na zwiększeniu poziomu dopaminy i endorfin, czego skutkiem jest redukcja zmęczenia. Po cholinę warto sięgnąć ze względu na fakt, iż wytwarza ona substancję poprawiającą zdolność zapamiętywania- acetylocholinę. Lecytyna stanowi natomiast źródło choliny. W poprawie krążenia mózgowego pomaga miłorząb, natomiast stężenie poprawiającej nastrój serotoniny możliwe jest dzięki dziurawcowi. Główne zadanie l-teaniny to redukcja stresu. Kofeina pobudza, natomiast l-glutamina poprawia odżywienie mózgu. Magnez wykazuję działanie relaksujące. Hupercyna A zwiększa koncentrację i ułatwia zapamiętywanie. Kwasy omega-3 są konieczne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i prawidłowej pracy mózgu.

Jeżeli stosowanie takich suplementów nie przyniesie oczekiwanych efektów, to warto zastanowić się nad tym, co jest przyczyną problemów z koncentracją. W przypadku nadmiernego stresu pomocne będą techniki relaksacyjne.

Author Avatar
by