Suplementy diety na nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to problem, który dotyczy znacznej części społeczeństwa. Brak właściwego leczenia tego schorzenia może mieć tragiczne skutki. Na ciśnienie wpływa między innymi sposób odżywiania, dlatego suplementy diety mogą być ważnym elementem leczenia nadciśnienia.

Dla osób, które nie lubią sięgać po sztuczne produkty, dobrą informacją powinno być to, że znakomitą skuteczność wykazują suplementy zawierające naturalne wyciągi roślinne. Wśród tych wyciągów można wymienić ekstrakt z głogu, który skutecznie rozkurcza naczynia krwionośne. Osobom z nadciśnieniem poleca się także wyciągi z dziurawca oraz lipy, które także rozszerzają naczynia krwionośne i regulują pracę serca. Poza ekstraktami roślinnymi bardzo dobre efekty przynoszą arginina oraz cytrulina, które wykazują zdolność rozszerzania światła tętnic. Ważne jest także to, aby organizm miał zapewnioną odpowiednią dawkę kwasów tłuszczowych omega-3 oraz witamin E i C, beta-karotenu, selenu, cynku i wpania. Kwasy tłuszczowe omega-3 rozrzedzają krew, co prowadzi do zmniejszenia oporu w trakcie przepływu. Najlepiej sięgnąć po preparat, który zawiera połączenie kilku z przedstawionych tutaj składników.

Suplementy diety skutecznie obniżają ciśnienie tętnicze, jednak satysfakcjonujące efekty można uzyskać wyłącznie wtedy, gdy ich przyjmowanie połączone będzie ze zdrowym trybem życia, na który składa się zarówno właściwa dieta, jak i aktywność fizyczna. Oczywiście, w przypadku palaczy bardzo pomocne będzie także rzucenie palenia.

Author Avatar
by