Suplementy diety na bezsenność

Problemy z zaśnięciem i częste budzenie się w nocy mają niekorzystny wpływ na samopoczucie człowieka, dlatego warto sięgnąć po preparaty, które poprawiają jakość snu. Przed zastosowaniem jakichkolwiek środków farmaceutycznych dobrze byłoby wypróbować łagodniejsze, a zatem bezpieczniejsze produkty, takie jak suplementy diety.

Bardzo dużą popularność zdobyły suplementy zawierające wyciągi ziołowe, głównie z kozłka lekarskiego, chmielu i melisy. Często wykorzystywane są również takie zioła jak goryczka, serdecznik i lawenda. Zioła te mają działanie uspokajające, a tym samym pozwalają na wyeliminowanie problemów ze snem, związanych z nadmiarem stresu. Pośród suplementów diety poprawiających jakość snu znajdują się także preparaty aminokwasowe. Aminokwasy to związki chemiczne, które ułatwiają zasypianie, a także wykazują wiele innych właściwości prozdrowotnych. Szczególne znaczenie ma GABA. Stosowanie go zaleca się przede wszystkim osobom prowadzącym aktywny styl życia, narażonym na duży wysiłek fizyczny i psychiczny. GABA ma korzystny wpływ na układ nerwowy. Wykazuje działanie relaksujące, ułatwia zasypianie i pozwala na spokojny, głęboki sen.

Stosowanie suplementów diety poprawiających jakość snu przynosi bardzo dobre efekty, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie pojawią się one po jednym czy dwóch dniach. Skuteczność takich preparatów wymaga regularnego stosowania. W przypadku poważnych problemów ze snem warto zastanowić się nad wizytą u lekarza, celem otrzymania odpowiednich leków.

Author Avatar
by