Suplementy diety na choroby serca

Serce jeden z najważniejszych ludzkich organów, a jednocześnie jeden z tych, którym potrzebna jest szczególna ochrona. Codzienny wysiłek, stres i zła dieta mają niekorzystny wpływ na serce, czego skutkiem są rozmaite schorzenia. Warto zatem sięgnąć po suplementy, które ograniczają ryzyko chorób serca.

To prawidłowej pracy tego organu niezbędne są między innymi antyoksydanty, które likwidują szkodliwe dla serca wolne rodniki. Naturalnymi antyoksydantami są między innymi beta-karoten, ALA, selen oraz witaminy C i E. Serce potrzebuje także odpowiedniej dawki minerałów, takich jak potas, magnez i wapń. Mają one wpływ na prawidłową siłę i natężenie skurczów serca. Warto sięgnąć także po suplementy zawierające witaminy z grupy B, ponieważ niedobór na przykład witaminy B6 albo B12 może być przyczyną nieprawidłowej pracy serca. Wśród suplementów diety wspomagających pracę tego organu znajdują się również produkty zawierające karnitynę, którą wykorzystuje się w profilaktyce zaburzeń rytmu serca. Na uwagę zasługuję też preparaty zawierające czosnek, ponieważ znajduje się w nim allicyna, która zdaniem niektórych naukowców ogranicza ryzyko zawału serca. Osobom z niewydolnością serca zaleca się suplementy zawierające koenzym Q10, którego skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami.

Stosowanie suplementów diety wspomagających pracę serca może przynieść bardzo dobre efekty, jednak najpierw trzeba się upewnić, że znajdujące się w nich substancje nie wchodzą w interakcje z przyjmowanymi lekami.

Author Avatar
by