Suplementy diety na drogi moczowe

Zakażenia dróg moczowych to bolesny i bardzo dokuczliwy problem, którego doświadczają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W celu uniknięcia takich schorzeń należy przede wszystkim unikać wyziębienia dróg moczowych i dbać o higienę, ale pomocne są także suplementy diety.

Pośród preparatów wspomagających funkcjonowanie dróg moczowych najbardziej popularne są suplementy z żurawiną. Skuteczność żurawiny potwierdzają pozytywne opinie konsumentów, a także wyniki przeprowadzonych badań. Co bardzo ważne, zawarte w żurawinie substancje zwalczają infekcje, nie powodując przy tym osłabienia układu odpornościowego. W owocach tej rośliny znajdują się proantocyjanidy, które zapobiegają przyklejaniu się bakterii do ścian układu moczowego, a jednocześnie regulują poziom pH, którego podwyższenia sprzyja kolonizacji bakterii.

Dostępne są również suplementy diety, które zawierają substancje moczopędne. Takie działanie wykazują między innymi zielona herbata oraz pokrzywa. Stosowanie preparatów moczopędnych pozwala na usunięcie z dróg moczowych nagromadzonych w nich bakterii.

Niektóre suplementy diety zawierają składniki pomocne przy problemach z prostatą. Mężczyznom można zatem polecić preparaty zawierające na przykład wyciąg z pestek dyni i palmy sandałowej, a także wspominanej już pokrzywy.

Po suplementy diety powinny sięgnąć w szczególności te osoby, które mają problem z nawracającymi infekcjami dróg moczowych. Ich stosowanie pozwoli bowiem na ograniczenie ryzyka kolejnego nawrotu tego nieprzyjemnego schorzenia.